Історія комунального закладу: "Новопразький Будинок дитячої та юнацької творчості Новопразької селищної ради Олександрійського району"

/Files/images/Рисунок1.jpg

Комунальний заклад «Новопразький будинок дитячої та юнацької творчості Новопразької селищної ради » розташований у Новій Празі, по вулиці Козацькій. Історія цього затишного будиночка починається з 1936 року.

З початку свого існування, це був піонерський клуб, що діяв при Новопразькій середній школі.
(Про це свідчать матеріали центрального архіву м. Москва, 1936р.) В цей час директором школи працював Дяконов Л.Г.

Після Великої Вітчизняної війни, у 1946 році, позашкільний заклад став районним будинком піонерів (Тоді Нова Прага була районним центром).Директором - Лєбєдєва Анна Іванівна.

У ті роки Будинок піонерів був базою райкому комсомолу по роботі з шкільним піонерським та комсомольським активом.

На базі БП навчалися: голови та члени рад піонерських дружин, секретарі шкільних комсомольських організацій, прапороносці та асистенти, барабанщики, вожаті-виробничники, старші піонерські вожаті шкіл району, та діяли інші гуртки за інтересами учнів: радіотелеграфічний, художнього читання, танцювальний, ансамбль баяністів, драматичний, вокального співу, КІД, в’язання, фотогурток. Директорами працювали: з 1970р. – Ковтун Клавдія Аврамівна, а з вересня 1973р. – Юрцевич Наталія Феодосіївна.

З 01 серпня 1993 року, після розпаду піонерської організації, Будинок піонерів було переіменовано на Будинок творчості дітей та юнацтва - заклад для творчого розвитку дітей, де учні шкіл мали можливість змістовно проводити своє дозвілля та навчатися в гуртках за інтересами. Робота закладу була спрямована на вивчення традицій українського народу, його духовної спадщини, вивчення ремесел рідного краю. Розпочали роботу нові гуртки в основу яких було закладено вивчення народознавства: «Соломоплетіння», «Художня вишивка», «Килимарство», «Вибивання голкою».

01 червня 2002 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про упорядкування назв позашкільних закладів» Будинок творчості для дітей та юнацтва було переіменовано в «Будинок дитячої та юнацької творчості» , а 07 червня 2011 року в комунальний заклад: «Новопразький будинок дитячої та юнацької творчості Олександрійського району» (директор– Мороз Людмила Ярославівна, з вересня 2010р).

Це сучасний позашкільний заклад, який крокує в ногу з часом. З розвитком інновацій та інтерактивних технологій в закладі розпочали роботу гуртки: основи візуального програмування, основи журналістики, Євроклуб, гурток гендерної рівності, та гуртки декоративно – ужиткового мистецтва з різними сучасними техніками: ізонитка, вишивка стрічками, орігамі, паперопластика.

Заклад став творчою домівкою для сотень Новопразьких дітей. Вже не одне покоління хлопчиків і дівчаток стали випускниками, вилетіли з цього затишного, веселого гніздечка. Та ще не одне покоління навчатиметься тут улюбленій справі, набиратиметься вмінь та навичок. А вчитися тут є у кого і є чому, бо всі керівники гуртків закохані в свою справу.

Кiлькiсть переглядiв: 238

Коментарi